Jdi na obsah Jdi na menu
  

 Baráž o extraligu MD

 
Už příští víkend (24.-25.5) čeká brněnské buldoky těžká zkouška v podobě baráže o setrvání v extralize MD. Buldoci se po remíze na Palmovce s pražskými kerty, udrželi na 11. místě zaručujícím právě zmiňovanou baráž.

Obrazek

  Brňané se utkají skupinově(každý s každým) s celky HBC Rakovník(vítěz NHbl střed), TJ HBC Olymp J.Hradec(vítěz NHbl jih) a s TJ Lokomotiva Česká Třebová(vítěz NHbl východ). Všechny tyto týmy jsou pro buldoky velkými neznámými jelikož s ani jedním nemají tito hráči jediný vzájemný zápas a tudíž nevíme co od soupeřů čekat. Nabytý víkend začína zápasem buldoků s Č.Třebovou už v sobotu v 9:30 na hokejbalovém hřišti v Novém lískovci.

Samozřejmě jste všichni zváni.

 

 

 
Na konec podzimu přece jen tři body!

 

 První letošní tříbodový zisk přišel v domácím zápase proti Mosteckému Pentu, za ne tak lehkou výhru jak by se z výsledku mohlo zdát!

  Byl to vyrovnaný a dramatický zápas až do posledních chvil. Pento začalo lépe než buldoci když v 6. Minutě otevřelo skóre díky Obrazekšťastnému gólu z mezikruží.(0:1) Ovšem Brnu se o necelou minutu později podařilo vyrovnat. M. Němec dostal přihrávku mezi kruhy od O. Neumana a nemýlil se.(1:1) Poté se hrál vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách. Brňané dostali dokonce i výhodu dvou přesilovek, ale s těmi si neporadily. Naopak Most ještě do konce třetiny zvýšil střelou od modré a následnou dorážkou na 2:1.

  Druhá třetina byla opatrná. Týmy si byli vědomi, že tahle třetina může celý zápas rozhodnout. Šance byly, ale žádná nebyla proměněna v gól a tak se šlo do šaten za stejného stavu jako po první třetině.

 Třetí třetina patřila jednoznačně Brnu, když se zaskvěl hattrickem domácí Ondra Neuman. Už ve třetí minutě se výše jmenovaný prosadil krásnou kličkou a vyrovnal na 2:2. Poté ještě přidal góly v osmé minutě střelou z mezikruží a výsledek pečetil ve 12 minutě samostatným únikem a kličkou do beckhendu na konečných 4:2 pro domácí!  
Dosud suverenní Jihlava klopýtla v Brně!!!

V rámci 6. kola zavítala do Moravské metropole doposud bez ztráty bodu SK Jihlava. Očekávala se jednoznačná režie hry a jednoznačný výsledek v podání Jihlavy, ale v Brně se musela už podruhé v řadě skolnit před domácím celkem. Stejně jako na jaře podlehla buldokům 4:3, tentokrát ovšem "pouze" na samostatné nájezdy.
Obrazek
V první třetině však vše nasvědčovalo tomu, že si Jihlava odveze plný počet budů. Po ospalém začátku ze strany Brna, udeřil po vyjetí z rohu Jan Střecha a do protipohybu k tyči nedal šanci Brněnskému gólmanovy(0:1). V 7. minutě už to s Brňany vypadalo zle, když Jan Střecha nahrál Filpovi Dolejšímu, a ten z první prostřelil Jiřího Kornhausera(0:2). Buldoci si počkaly na gól až do poslední minuty 1.třetiny, kdy v přesilové hře našel Vratislav Fišar před bránou osamoceného Lukáše Pinera, který z těžkého úhlu prostřelil Doubka(1:2).

Druhou třetinu opět začali k nespokojenosti domácích lépe hosté. V podobné situaci jako při prvním gólu , ale tentokrát si z rohu vyjel David Fiala a se štestím překonal domácího brankáře(1:3). Tohle však domácí nesrazilo do kolen ba naopak vybudilo k aktivitě, a tím si Ondřej Neuman vynutil dvojnásobný faul na něj od Valy. Domáci přesilovku využily, když z chumlu před brankou hostí se vykutálel míček před Františka Fišera, a ten do prázdné brány s přehledem zakončil(2:3). Tento gól spíše srazil Jihlavu, která přestala hrát dozadu a s aktivním presingem Brna si nevěděla rady. Toho využil znovu bývalý hráč Jihlavy František Fišer, který obral o míček jihlavského beka a v samostatném nájezdu si skvěle poradil a gólem mezi Doubkovy
Obrazek betony vyrovnal a vyprovodil ho z branky(3:3).

Třetí třetina se hrala tzv. kdo dá gól vyhraje a vůle po vítězství byla na obou stranách, ale nikdo z přítomných hráčů si nevzal na sebe rozhodnout toto utkání, a tak po 45. minutách svítil na tabuly stav 3:3.

Samostané nájezdy začali skvěle domácí, kdy jeden ze st. žákůkhbhkkhk
zství se zrodilo v Mostě


Po nevydařeném utkání na Kladně (2:7) si dorostenci aspoň trochu zpravily chuť v mostecké hale, kde vybojovali 2body za výtězství 3:2 po samostatných nájezdech, a tudíž i první výhru

ned po buly sám před gólmanem a zblízka ho překonal (3:3). Po 45. minutách tak na světelné tabuli svítil nerozhodný stav 3:3 a na řadě byli samostatné nájezdy. Žádný z aktérů však neukázal chytrost ani dobrou mušku, a tak se mužstva rozešla smírné po bodu. ObrazekVe druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Buldoci hned na začátku vyrovnali, o které se postarali nahrávající Vratislav Fišar a zakončovatel Lukáš Piner (1:1). Vsetín z jeho přesilovek vytěžil „pouhý“ gól a tak se šlo do šaten opět za nepříznivého stavu pro domácí (1:2). A to potvrdil i ve hře, kde od první minuty byl lepší na hřišti hlavně kvůli nedisciplinovanosti domácích hráčů. První branka padla z hodně nečekané střely. Od červené napřáhl vsetínský hráč a trefil se těsně kolem hlavy domácího brankáře (0:1). Tímto stavem také skončila první třetina.    Ve druhém kole extraligy MD si přijel pro body do Brna vsetínský HBC posílený o mistry ČR v kategorii st. žáků.